Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. september 2023, sobota
 

Dopravná nehoda autobusu a kamióna na diaľnici D2

17. 05. 2023

V pondelok 15. mája 2023 bola približne o 10.30 hod. na 15.5 kilometri diaľnice D2 v smere z Malaciek na Kúty ohlásená dopravná nehoda autobusu a kamióna. Dopravná nehoda si vyžiadala jednu obeť a 59 osôb utrpelo zranenia rôzneho rozsahu.
Hasiči po príjazde na miesto udalosti poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a vyslobodili zakliesnené osoby z havarovaného autobusu. Hasiči zároveň na vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia a podieľali sa na odsune ranených z miesta udalosti. Ľahko zranené osoby boli na čas umiestnené v evakuačnom autobuse a v stane zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách. Psychológovia HaZZ poskytli na mieste udalosti krízovú intervenciu pre účastníkov nehody. V spolupráci s odťahovou službou zasahujúci hasiči následne sprejazdnili komunikáciu.
Ľahšie zranených cestujúcich previezol evakuačný autobus Hasičského a záchranného zboru do priestorov Záchrannej brigády v Malackách, kde posádka sanitného automobilu hasičskej a záchrannej služby spolu so zdravotnými záchranármi vykonala retriáž cestujúcich. Po retriáži bolo 19 cestujúcich rozvezených do štyroch bratislavských nemocníc, 16 ľudí previezol späť do Maďarska náhradný autobus prepravcu a pre 2 osoby si na ZB HaZZ v Malackách prišli rodinní príslušníci.
Na mieste udalosti zasahovalo viac ako 30 hasičov z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Malackách, zo záchrannej brigády HaZZ v Malackách z Hasičského a záchranného útvaru hl. mesta SR Bratislavy, a tiež 10 členov DHZO Závod a DHZO Veľké Leváre.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]