Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 3. december 2023, nedeľa
 

Požiar na nádvorí historickej radnice v Modre

12. 09. 2023

Modra, požiar na vinobraní

V sobotu 9. septembra 2023 bol krátko po 05.00 hod. ohlásený požiar stánkov s rýchlym občerstvením na nádvorí starej radnice na Štúrovej ulici v Modre. Pri požiari sa nikto nezranil. Hasiči po príchode na miesto prieskumom zistili, že v stánkoch sa nachádzali aj propánbutánové fľaše, pričom jedna z nich explodovala už pred príchodom hasičov. V dôsledku jej výbuchu boli poškodené okná okolitých budov. Požiarom bola zasiahnutá aj strecha budovy bývalého kláštora.  Zasahujúci hasiči požiar zlikvidovali použitím troch prúdov vody.
Pri požiari zasahovalo 14 príslušníkov Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku (z hasičskej stanice v Pezinku a v Senci) a Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy a tiež aj členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí Pezinok a Modra.
Na miesto udalosti boli privolaní aj experti z Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ SR. Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania. Následkom požiaru vznikla majiteľom objektov priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 30 000 EUR. Hasiči svojou činnosťou uchránili majetok v hodnote najmenej 100 000 EUR.

Zdroj: HaZZ

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]