Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 1. marec 2024, piatok
 

Požiar opusteného hotela v obci Viničné, okr. Pezinok

02. 10. 2023

V nedeľu 1. októbra 2023 bol približne o 23.30 hod. ohlásený požiar hotela Galbov mlyn v obci Viničné v okrese Pezinok. V už nevyužívanom objekte sa v čase požiaru nenachádzala žiadna osoba, pri požiari sa nikto nezranil. V čase príjazdu hasičov na miesto udalosti bola požiarom zasiahnutá celá strecha, vrátane podkrovia. Hasiči požiar lokalizovali približne po šiestich hodinách. Hasiči súbežne rozoberali strešnú konštrukciu s cieľom vyhľadávania a dohášania skrytých ohnísk požiaru. Prácu hasičov komplikovalo silné zadymenie.
Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania, na miesto bola privolaná expertízna skupina z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu MV SR.
Pri udalosti zasahovali príslušníci u Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku (z hasičských staníc v Pezinku a v Senci), príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy a príslušníci zo Záchrannej brigády  Hasičského a záchranného zboru v Malackách s 9 kusmi hasičskej techniky a tiež členovia DHZO Svätý Jur a DHZO Pezinok s 2 kusmi hasičskej techniky.

FOTO: HaZZ

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]