Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. september 2023, pondelok
 

Taktické cvičenie bratislavských hasičov v Nemocnici BORY

22. 02. 2023

V stredu 22. februára 2023 dopoludnia sa v areáli nemocnice BORY na Ulici Ivana Kadlečíka v mestskej časti Bratislava – Lamač konalo taktické cvičenie Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy.
Pre nacvičenie najzložitejších situácií v objekte nemocnice boli počas cvičenia realizované tri samostatné scenáre. Zasahujúci hasiči si nacvičili likvidáciu požiaru v centrálnom zásobovacom sklade (z nedbanlivosti došlo k vzplanutiu uskladneného materiálu), precvičili si evakuáciu pacientov s obmedzenou pohyblivosťou a pacientov neschopných samostatného pohybu (lôžkové oddelenie bolo ohrozené požiarom a splodinami horenia), a tiež aj likvidáciu požiaru vrtuľníka na heliporte (krátko po vyložení pacienta z vrtuľníku došlo k poruche motora vrtuľníku, jeho deštrukcii a následnému požiaru).
Cieľom taktického cvičenia bolo o. i. aj precvičenie pripravenosti a akcieschopnosti hasičských jednotiek a personálu nemocnice pri záchrane osôb a majetku. Taktického cvičenia sa zúčastnilo 23 profesionálnych hasičov z Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy so 6 kusmi hasičskej techniky.
Zdroj a foto: HaZZ

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]