Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. apríl 2024, nedeľa
 

Taktické cvičenie preverilo pripravenosť hasičov pri dopravnej nehode dvoch električiek

30. 10. 2023

Taktické cvičenie, dopravná nehoda električiek

V noci zo štvrtka 26. na piatok 27. októbra sa v električkovom tuneli pod Bratislavským hradom konalo taktické cvičenie zamerané na hromadnú dopravnú nehodu dvoch električiek s viacerými zranenými osobami. Taktického cvičenia sa zúčastnilo 19 príslušníkov Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy z hasičských staníc na Radlinského ulici (HS1) a Ulici Ondreja Štefanka (HS5) so štyrmi kusmi hasičskej techniky.
Hlavné ciele taktického cvičenia boli:
- prehĺbiť schopnosti a pripravenosť veliteľa zásahu a veliteľov zásahových úsekov v súčinnosti so zložkami integrovaného záchranného systému;
- precvičiť akcieschopnosť hasičských jednotiek pri poskytovaní prvej pomoci zraneným osobám;
- precvičiť záchranu a evakuáciu osôb systémom UHPO (udalosť s hromadným postihnutím osôb);
- preveriť spojenie medzi pohotovostnými službami.
Scenár cvičenia simuloval reálne podmienky pri dopravnej nehode podobného druhu. K dopravnej nehode došlo po poruche a následnom odstavení električky, po čom do nej narazila druhá električka jazdiaca v tom istom smere. V dôsledku dopravnej nehody k požiaru nedošlo. V oboch súpravách sa však nachádzali osoby, ktoré utrpeli zranenia rôzneho rozsahu.
Počas simulovaného zásahu bolo miesto nehody rozdelené na dva zásahové úseky. Hasiči na základe vykonaného prieskumu evakuovali nezranené osoby na určené miesto, zraneným osobám poskytli predlekársku prvú pomoc a transportovali ich do hniezda zranených, kde cestujúcich roztriedili podľa rozsahu zranení.

FOTO: Mestská polícia Bratislava

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]