Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. máj 2024, nedeľa
 

Dobrovoľní hasiči poďakovali ministerstvu vnútra za podporu ich aktivít

15. 01. 2018

vlachy-dobrovolni-logo-ilustr

Štátny tajomník ministerstva vnútra Rudolf Urbanovič prijal pozvanie na výročnú členskú schôdzu Dobrovoľného hasičského zboru v obci Krmeš – Vlachy v okrese Liptovský Mikuláš, ktorá sa uskutočnila v sobotu 13. januára 2018 vo večerných hodinách. 

Obec Vlachy je špecifická tým, že má tri miestne časti  - Vlachy, Vlašky a Krmeš -  a pôsobia v nej dva rovnocenné hasičské zbory. Veliteľ Dobrovoľného hasičského zboru Krmeš – Vlachy Jindřich Chvojka a predseda Miroslav Hric na výročnej schôdzi poskytli podrobné informácie o aktivitách a práci počas vlaňajška, predstavili aj ciele zboru v začínajúcom sa roku 2018.

 Na výročnej členskej schôdzi DHZ Krmeš-Vlachy

Štátny tajomník ministerstva vnútra hasičov pozdravil aj v mene vedenia rezortu. „Na vašej internetovej stránke máte zverejnené hasičské desatoro. Zaujalo ma hneď prvé: Nehľadaj v dobrovoľnom požiarnom zbore ani zisk, ani slávu, ale len bratskú povinnosť pomôcť v nešťastí. To úplne vystihuje vaše poslanie, keďže život, zdravie a majetok nás občanov chránite len z toho titulu, že vás to napĺňa šťastím. Ako ste mi odprezentovali, zjavne sa tým riadite aj pri vašej práci. Vlani ste jej vykonali veľmi veľa, čo určite ocenili aj ľudia v obci počas viacerých akcií, ktoré ste organizovali alebo ste boli pri nich nápomocní," vyzdvihol Rudolf Urbanovič prácu dobrovoľných hasičov.

Na výročnej členskej schôdzi DHZ Krmeš-Vlachy

Informoval ich aj o aktivitách ministerstva vnútra. „V poslednom období rezort vnútra veľmi dôsledne dbá nielen na profesionálnych hasičov, ale výrazne pomáhame aj dobrovoľným hasičským zborom pri zlepšovaní ich materiálno – technického zabezpečenia. Pripravujeme druhú výzvu na rekonštrukciu hasičských staníc v obciach. V tej prvej sme nemohli uspokojiť všetkých 1200 záujemcov. Pokračovať budeme aj v odovzdávaní potrebnej techniky dobrovoľným hasičským zborom," ubezpečil štátny tajomník ministerstva vnútra.

Na výročnej členskej schôdzi DHZ Krmeš-Vlachy

„Ďakujeme, že na ministerstve myslíte aj na dobrovoľné hasičské zbory. Každé euro, ktoré môžeme investovať do technického či materiálneho vybavenia, nám veľmi pomôže, pretože obce by to zo svojich rozpočtov utiahli len veľmi ťažko. Každá investícia zostáva pre ľudí v obci či v regióne, v ktorom chodíme na zásahy,“ vyjadril sa Miroslav Hric, predseda Dobrovoľného hasičského zboru Krmeš – Vlachy.

 

 

Dôležité odkazy

Ako postupovať?

Dôležité oznamy