Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. júl 2024, sobota
 

Hasiči majú prvú knihu o hasičskej technike

30. 05. 2011

Necelý mesiac je na trhu nová kniha, ktorá zachytáva prierez hasičskou technikou na území celého Slovenska.
Autorom knižnej publikácie je mladý 20 ročný študent katedry požiarneho inžinierstva Žilinskej univerzity Milan Dermek, ktorého hasičská technika očarila už v rannom detstve a kúpou prvého digitálneho fotoaparátu bol jeho celoživotný koníček spečatený. Kniha nesúca výstižný názov „ Hasičské automobily na Slovensku “ poteší väčšinu hasičov a milovníkov hasičskej techniky nielen preto, že ide o prvú publikáciu na takej kvalitatívnej úrovni, ale aj značného rozsahu.
Milanovi Dermekovi stačilo necelých päť rokov na to, aby precestoval celé Slovensko, navštívil všetky hasičské stanice a zdokumentoval dostupnú hasičskú techniku. Nadšenie mladého študenta je také veľké, že už v priebehu tohto leta chce opäť vycestovať a začať pracovať na novej publikácii , pretože ako sám hovorí: „ za tých päť rokov došlo k výraznej modernizácii v Hasičskom a záchrannom zbore “.
Gestorom celého projektu a krstným otcom knihy sa stal prezident Hasičského a záchranného zboru plk. JUDr. Alexander Nejedlý  a štátny tajomník MV SR Maroš Žilinka. 

informovala: kpt. Ing. Silvia Jančovičová - hovorkyňa Prezídia HaZZ
 

Dôležité odkazy

Ako postupovať?

Dôležité oznamy