Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. máj 2021, nedeľa
 

Hasiči majú prvú knihu o hasičskej technike

30. 05. 2011

prva hasicska knihaNecelý mesiac je na trhu nová kniha, ktorá zachytáva prierez hasičskou technikou na území celého Slovenska.
Autorom knižnej publikácie je mladý 20 ročný študent katedry požiarneho inžinierstva Žilinskej univerzity Milan Dermek, ktorého hasičská technika očarila už v rannom detstve a kúpou prvého digitálneho fotoaparátu bol jeho celoživotný koníček spečatený. Kniha nesúca výstižný názov „ Hasičské automobily na Slovensku “ poteší väčšinu hasičov a milovníkov hasičskej techniky nielen preto, že ide o prvú publikáciu na takej kvalitatívnej úrovni, ale aj značného rozsahu.
Milanovi Dermekovi stačilo necelých päť rokov na to, aby precestoval celé Slovensko, navštívil všetky hasičské stanice a zdokumentoval dostupnú hasičskú techniku. Nadšenie mladého študenta je také veľké, že už v priebehu tohto leta chce opäť vycestovať a začať pracovať na novej publikácii , pretože ako sám hovorí: „ za tých päť rokov došlo k výraznej modernizácii v Hasičskom a záchrannom zbore “.
Gestorom celého projektu a krstným otcom knihy sa stal prezident Hasičského a záchranného zboru plk. JUDr. Alexander Nejedlý  a štátny tajomník MV SR Maroš Žilinka. 

informovala: kpt. Ing. Silvia Jančovičová - hovorkyňa Prezídia HaZZ
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)