Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. december 2023, pondelok
 

Hasičom a horským záchranárom sa od januára zvýšia platy o 7 percent, od septembra o 10 percent

11. 01. 2023

paragraf

Nové ustanovenia zvyšujúce stupnice platových taríf hasičov a horských záchranárov v stredu 11. januára 2023 schválila vláda nariadením, návrh ktorého na rokovanie kabinetu predložil minister vnútra Roman Mikulec

Zvýšenie platových taríf hasičov a horských záchranárov vyplýva z kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa, ktoré odborové organizácie oboch záchranných zložiek uzavreli s rezortom pre rok 2023. 

Rovnako ako ostatným zamestnancom v štátnej a verejnej správe sa aj hasičom a horským záchranárom v tomto roku dvakrát zvýšia platy. Od januára 2023 o sedem percent a od septembra 2023 o 10 percent. Som rád, výška platu je jedným z motivačných nástrojov, bezpečnostné zložky v posledných troch rokoch čelia obzvlášť náročným úlohám, zaslúžia si adekvátne finančné ohodnotenie," povedal minister vnútra SR Roman Mikulec.

Plat sa zvýši 4 429 príslušníkom Hasičského a záchranného zboru a 180 príslušníkom Horskej záchrannej služby.  Zvýšenie platových taríf je súčasťou schváleného štátneho rozpočtu, financované bude  z kapitoly MV SR. Štátny rozpočet bol schválený 22. decembra 2022.

Zvýšenie stupnice platových taríf o 7 % je účinné  dňom vyhlásenia. Zvýšenie o 10 % bude  účinné od 1. septembra 2023.

 

Dôležité odkazy

Ako postupovať?

Dôležité oznamy