Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 6. december 2023, streda
 

Minister vnútra navštívil hasičov a policajtov v Prešovskom a Košickom kraji

03. 11. 2023

Urobil tak v piatok 3. novembra 2023 v rámci pracovnej cesty do východoslovenskej obce Ďapalovce v okrese Vranov nad Topľou, kde sa spolu s premiérom Robertom Ficom a ministrom práce a sociálnych vecí Erikom Tomášom stretli so starostami obcí postihnutých nedávnym zemetrasením.

Počas návštevy hasičskej stanice v Holčíkovciach vo vranovskom okrese si minister Matúš Šutaj Eštok prezrel techniku a celý areál hasičskej stanice, ktorá má za sebou rozsiahlu rekonštrukciu, modernizáciu, vrátane vybudovania prístavby. Stanicu zasiahlo zemetrasenie, objekt je však poškodený minimálne, preto jeho prevádzka a výkon služby hasičov nie sú obmedzené. 

Minister vnútra navštívil pracoviská hasičov a policajtov na východnom Slovensku

Minister Matúš Šutaj Eštok pokračoval v nášteve hasičov v Humennom, ktorí  sídlia v prenajatých priestoroch. Objekt ich hasičskej stanice, kde garážujú zásahovú techniku, je po zemetrasení narušený a aktuálne čakajú na výsledok statického posúdenia stavby. Do úvahy preto prichádza vybudovanie novej hasičskej stanice a výcvikového centra.

V čase zemetrasenia zasahovali humenskí hasiči v 13-tich okolitých obciach, pomáhali pri rozoberaní konštrukcií komínov a striech rodinných domov, ktoré v dôsledku poškodenia ohrozovali obyvateľov.

Šéf rezortu vnútra sa presunul aj na Obvodné oddelenie Policajného zboru Michalovce,  v blízkosti služobného obvodu ktorého sa nachádza rekreačná oblasť Zemplínska Šírava a slovensko-ukrajinská hranica, čo sa prejavuje na zvýšenej migrácii obyvateľov a tranzite motorových vozidiel.   

Minister vnútra navštívil pracoviská hasičov a policajtov na východnom Slovensku

V Michalovciach bolo zriadené multifunkčné veľkokapacitné centrum na pomoc utečencom z Ukrajiny, aktuálne sú vybavovaní na tamojšom okresnom policajnom riaditeľstve, kde denne vybavia 20 až 30 osôb.

Minister vnútra navštívil pracoviská hasičov a policajtov na východnom Slovensku

Na záver pracovného výjazdu minister vnútra navštívil policajtov Obvodného oddelenia PZ Hanušovce nad Topľou. Poďakoval sa im za plnenie služobných povinnosti, prácu v komunitách a posilnený výkon obchôdzkovej a  hliadkovej služby.

 

Dôležité odkazy

Ako postupovať?

Dôležité oznamy