Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. máj 2024, piatok
 

Ministerstvo vnútra je súčasťou medzinárodného veľtrhu IDEB 2024

14. 05. 2024

ideeb-paska

Bratislava od 14. do 16. mája 2024  hostí 11. ročník medzinárodného veľtrhu obrannej a bezpečnostnej techniky IDEB Defence&Security, ktorý patrí k najvýznamnejším podujatiam v oblasti obrany a bezpečnosti v stredoeurópskom regióne. Ministerstvo vnútra ako partner podujatia sa premiérovo predstavuje v samostatnej expozícii, vďaka čomu sú témy obrany posilnené o dôležité oblasti vnútornej bezpečnosti.

Na slávnostnom otvorení veľtrhu sa v utorok 14. mája zúčastnil minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok spolu s predsedom vlády SR Robertom Ficom a podpredsedom vlády a ministrom obrany SR Robertom Kaliňákom.

V Inchebe vystavajú výrobcovia a predajcovia obranných a bezpečnostných technológií zo Slovenska a ďalších 11 krajín. Rezort vnútra približuje činnosť a najnovšiu techniku Hasičského a záchranného zboru, Horskej záchrannej služby, Policajného zboru a Leteckého útvaru MV SR.

Štátna tajomníčka MV SR Lucia Kurilovská a Juraj Klátik z Prezídia HaZZ pri expozícii MV SR

Veľtrh vytvára podľa ministra vnútra príležitosť na debatu o modernizácii, najnovších technológiách a možnostiach, ako reagovať na krízové situácie, ktoré prináša 21. storočie a aktuálna bezpečnostná situácia vo svete. „Verím, že budeme spolu s rezortom obrany pripravení reagovať na všetky výzvy, ktoré nás čakajú, a že aj toto podujatie bude inšpiráciou, kam sa Slovensko v rámci vnútornej aj vonkajšej bezpečnosti má uberať,“ povedal šéf rezortu vnútra.

V Inchebe vystavajú výrobcovia a predajcovia obranných a bezpečnostných technológií zo Slovenska a ďalších 11 krajín.

 

Dôležité odkazy

Ako postupovať?

Dôležité oznamy