Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 3. december 2023, nedeľa
 

Pietna spomienka pri pamätníku hasičov, ktorí zahynuli pri výkone služby

21. 11. 2022

13 - Pietna spomienka venovaná zosnulým hasičom
Hasiči pomáhajú pri živelných pohromách, kalamitách, požiaroch, dopravných nehodách, ale, žiaľ, aj oni sa môžu stať obeťami. Tichou spomienkou a krátkou modlitbou si na pôde Strednej školy požiarnej ochrany MV SR v Žiline v pondelok 21. novembra 2022 pripomenuli všetkých tých, ktorí počas tohto roka ukončili svoju životnú púť a tým aj profesionálnu službu v HaZZ.

V spomienkach sa vrátili aj k tragicky zosnulým kolegom  Jurajovi Oravkinovi a Michalovi Dubovanovi, ktorých mená boli pripísané na pamätník.

V predchádzajúcich 40-tich rokoch zahynulo pri výkone povolania ďalších 11 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru. Ak hasič – zaslúžilý hrdina, zomrie, pričom celý život pomáhal iným, na ich mená, tváre  a skutky sa nezabúda,povedal štátny tajomník MV SR Ľubomír Šablica.

Pietna spomienka

"Spomíname na našich príbuzných, priateľov, kolegov a známych, ktorí odišli a zostalo po nich v našich srdciach prázdne miesto, ktoré žiaden čas nevyplní. Tento rok prišiel Hasičský a záchranný zbor o kolegov, ktorí neváhali svoje životy riskovať pre pomoc iným,“ povedal prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek.

Stredná škola požiarnej ochrany MV SR v Žiline  je alma mater každého profesionálneho hasiča, práve preto je pamätník a pietne miesto hasičov umiestnené v jej areáli. Škola vychováva novú generáciu hasičov a nezabúda na všetky svoje "hasičské deti".

Foto: HaZZ 

 

Dôležité odkazy

Ako postupovať?

Dôležité oznamy