Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. január 2023, pondelok
 

Prezidentka Slovenskej republiky ocenila prácu bezpečnostných zložiek ministerstva vnútra

11. 01. 2023

prezidentka-ceny-ilustr

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v utorok 10. januára 2023  slávnostne prijala  v Prezidentskom paláci zástupcov polície, hasičov a Horskej záchrannej  služby. Okrem poďakovania a želania  veľa zdravia, šťastia  a istoty v novom roku ocenila ich prácu, pričom poukázala na vojnu na Ukrajine, zvýšený migračný tlak ako aj stupňujúce sa napätie v spoločnosti. 

Zároveň vyzdvihla prácu Hasičského a záchranného zboru, príslušníci ktorého vlani pomáhali pri požiaroch v Slovinsku a Českej republike, čím podľa hlavy štátu prispeli k šíreniu dobrého mena Slovenska v zahraničí.

Nesmierne si vážim prácu každého jedného policajta, hasiča, horského záchranára. Každý jeden z niekoľko tisícového zamestnaneckého kolosu svojou prácou, vzdelaním, profesionalitou, nadobudnutými skúsenosťami,  odhodlanosťou, zodpovednosťou a ľudským prístupom prispieva k bezpečnej krajine. Vráťte sa z každého zásahu živí a zdraví,"  povedal minister vnútra SR Roman Mikulec.

Ocenení zástupcovia zložiek MV SR

Na novoročnom prijatí sa zúčastnili prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran, prezident Hasičského a záchranného zboru  Pavol Mikulášek, riaditeľ Horskej záchrannej služby Marek Biskupič spolu s ďalšími príslušníkmi bezpečnostných a záchranných zložiek MV SR.

Ocenení zástupcovia zložiek MV SR

Prezident Policajného zboru Štefan Hamran sa poďakoval kolegyniam a kolegom na celom Slovensku:

Príslušníci Policajného zboru majú za sebou náročný rok. Plnili ste aj úlohy nad rámec bežných činností, najmä v súvislosti s ochranou verejného zdravia v dôsledku celosvetovej pandémie, v obrovskom nasadení ste boli a stále ste aj počas migračnej krízy. Mnohí ste pre plnenie úloh netrávili sviatky či dovolenku s rodinami, ale svoju energiu a čas ste venovali službe občanom. Starali ste sa o bezpečnosť na cestách, odhaľovali a objasňovali ste trestnú činnosť vrátane tej najzávažnejšej. Chránili ste životy a zdravie občanov. A to všetko s jediným cieľom, udržať našu krajinu bezpečnou, uchrániť ľudské životy a zdravie, chrániť majetok a práva ľudí," povedal Štefan Hamran.

Ocenení príslušníci PZ

Vážime si pozvanie prezidentky a jej poďakovanie sa za odvedenú prácu. Mrzí nás, že minulý rok bol z hľadiska počtu obetí v horách  historicky najtragickejším. V mnohých prípadoch  sme ale naopak zdravie a životy ľudí zachránili, naša práca má zmysel,"  povedal riaditeľ HZS Marek Biskupič.

Ocenení príslušníci Horskej záchrannej služby

„Posledné tri roky sú pre nás obrovskou skúškou, a ja si nedovolím ani predpokladať, čo ďalšie nás čaká v roku 2023. Ďakujem všetkým kolegom za neuveriteľnú zanietenosť a profesionalitu, o ktorej ma denne presviedčate. Dovolím si tvrdiť, že máme za sebou mnoho prínosnej práce a významných úspechov, pred nami je však stále množstvo nesplnených cieľov a plánov,"  povedal prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek.

Ocenení príslušníci Hasičského záchranného zboru

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy