Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. máj 2024, streda
 

Prietrž mračien spôsobila mimoriadnu situáciu v okolí Pezinka

08. 06. 2011

V utorok 7. júna 2011 v popoludňajších hodinách došlo k vzniku mimoriadnej situácie v obci Píla, Modra, Častá a Doľany, okres Pezinok v dôsledku prívalovej vlny, ktorá vznikla po krátkej prietrži mračien.
Krátko pred 17. hod bol zriadený krízový povodňový štáb v Pezinku za účasti zástupcov Hasičského a záchranného zboru, ktorý riešil vzniknutú situáciu v najviac postihnutých oblastiach.
Hasiči museli navýšiť svoje početné stavy na najviac vyťažených operačných strediskách určených na príjem tiesňového volania 150, pretože počet hlásení občanov, ktorí sa ocitli v núdzi, sa enormne zvýšil.
Na pomoc občanom boli nasadení hasiči z Pezinka, Senca, Malaciek a z Bratislavy. Súčasne bola nasadená aj ťažká technika zo Záchrannej brigády z Malaciek - plávajúci transportér a technika určená na odstraňovanie veľkého množstva zeminy a nánosov, ktoré spôsobilo nepriaznivé počasie.
Najviac postihnutá následkami prívalovej vlny je obec Píla, kde došlo k strhnutiu mostu na štátnej ceste II/ 502 a do postihnutej oblasti bol vyslaný aj statik. Hasiči naďalej ostávajú v postihnutých oblastiach a pomáhajú občanom pri odčerpávaní zaplavených objektov a odstraňovaní nánosov trosiek a bahna, ktoré spôsobila prívalová vlna.
V dnešných ranných hodinách museli hasiči v obci Píla evakuovať jednu dospelú osobu, ktorej zdravotný stav si vyžadoval prevoz do zdravotníckeho zariadenia.

informovala: kpt. Ing. Silvia Jančovičová – hovorkyňa Prezídia HaZZ
 

Dôležité odkazy

Ako postupovať?

Dôležité oznamy