Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. júl 2024, utorok
 

Príslušníci z modulu pozemného hasenia sa stretli s kolegami z Poľskej republiky

15. 05. 2023

01 - Príslušníci z modulu pozemného hasenia sa stretli s kolegami z Poľskej republiky
Hasičský a záchranný zbor požiadal v súvislosti s implementáciou projektu „GFFF-V – Pozemné hasenie lesných požiarov s využitím vozidiel “ o certifikáciu modulu GFFF-V do Európskeho zoskupenia civilnej ochrany (ECPP) a registráciu modulu v Spoločnom komunikačnom a informačnom systéme (CECIS). Na základe Rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady č.1313/2013 EÚ o mechanizme Únie v oblasti civilnej ochrany musia certifikované kapacity ECPP spĺňať logistické, kvalitatívne ako aj personálne požiadavky pre medzinárodné nasadenie.

V tejto súvislosti sa veliteľ modulu plk. Mgr. Peter Kovalík spolu so 6 príslušníkmi zúčastnil stretnutia v poľskej Varšave. Stretnutie sa uskutočnilo v priestoroch Komendy Glownej PSP s predstaviteľmi Biura Planowania Operacyjnego. Cieľom bolo oboznámiť sa so zásadami fungovania modulov GFFF-V – modulov pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí s využitím vozidiel, zriadených a certifikovaných na území Poľskej republiky. Na území Poľska je ich momentálne zriadených šesť.

Prezídium Hasičského a záchranného zboru realizuje uvedenú aktivitu v súvislosti s projektom implementovaným Hasičským a záchranným zborom, ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov EÚ a štátneho rozpočtu prostredníctvom Operačného programu kvalita životného prostredia: „GFFF-V – Pozemné hasenie lesných požiarov s využitím vozidiel.”

EU


Zdroj: HaZZ
Foto: HaZZ
 

Dôležité odkazy

Ako postupovať?

Dôležité oznamy