Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 31. máj 2020, nedeľa
 

Slávnostné otvorenie Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel s medzinárodnou účasťou v Trnave

09. 10. 2019

Dnes sa na Trojičnom námestí v Trnave začal VII. ročník Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel o "Pohár župana Trnavského samosprávneho kraja". Slávnostné otvorenie svojou návštevou poctili vzácni hostia. Na Trojičnom námestí privítali ministerku vnútra SR Denisu Sakovú, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Nereču, generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha, pridelenca HZS ČR na Slovensku Josefa Slavíka, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Vojtecha Valkoviča, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Nitre Petra Tánczosa, riaditeľku SŠPO MV SR v Žiline Elenu Vavrovú a ďalších ctených hostí.
Na dnešnej súťaži medzi sebou zabojuje 7 družstiev z Okresných riaditeľstiev HaZZ v Skalici, Dunajskej Strede, Senici, Nitre, Galante, Trnave, Piešťanoch a 2 české družstvá z Boskovíc a Rosíc.
V rámci súťažného zápolenia sú pre jednotlivé družstvá pripravené rôzne scenáre dopravných nehôd. Tým sa modelujú situácie porovnateľné s reálnymi podmienkami pri dopravných nehodách. Na vyslobodenie zranenej osoby používajú príslušníci reálnu hasičskú techniku a vecné prostriedky, ako počas bežného zásahu pri dopravnej nehode. Časový limit súťažných družstiev je 15 minút. Na odbornosť a profesionalitu hasičov dozerajú rozhodcovia.
Vyhodnotenie Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel s medzinárodnou účasťou sa uskutoční o cca. 14.30 hod. na Trojičnom námestí v Trnave.


Zdroj: HaZZ
Foto: HaZZ

  (1)
(1)
  (2)
(2)
  (3)
(3)
  (4)
(4)
  (5)
(5)
  (7)
(7)
   
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy