Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. január 2023, pondelok
 

Spolupráca Ministerstva vnútra SR a Slovenskej technickej univerzity v Bratislave

19. 01. 2023

02 - Spolupráca Ministerstva vnútra SR a Slovenskej technickej univerzity v Bratislave
Ministerstvo vnútra SR spolu so Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave urobili ďalší krok v procese budovania odolného systému civilnej bezpečnosti a jeho skvalitňovania. Koncom decembra došlo medzi Ministerstvom vnútra SR a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave k podpisu dohody o spolupráci v oblasti bezpečnostného výskumu a civilnej bezpečnosti. Dohodu podpísal rektor Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Oliver Moravčík a prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek.

Dnes sa pri tejto príležitosti uskutočnilo na pôde Slovenskej technickej univerzity v Bratislave stretnutie prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Mikuláška a rektora Slovenskej technickej univerzity Olivera Moravčíka. Prezident HaZZ a rektor univerzity si vymenili podpísané dohody, ktorých uzavretie bolo vyvrcholením série rokovaní k otázkam možnej spolupráce oboch inštitúcii. Na dnešnom stretnutí zúčastnení diskutovali o konkrétnych formách spolupráce v najbližšom období.

Po realizácii posledných administratívnoprávnych úkonov bude prvým krokom zriadenie Koordinačnej rady tvorenej zástupcami oboch strán dohody. Následne sa pristúpi k praktickej realizácii úloh stanovených dohodou, pričom jednou z prvých oblastí, do ktorých sa spolupráca premietne, bude oblasť vzdelávania a výskumu v oblasti bezpečnosti.

„Je pre nás potešením, že STU je dôveryhodným a plne kompetentným partnerom MV SR v otázkach vzdelávania a výskumu v sledovaných záujmových oblastiach,“ povedal gestor spolupráce za STU, prorektor pre vedu a výskum Ján Híveš.

„Som rád, že Ministerstvu vnútra SR a Slovenskej technickej univerzite v Bratislave sa podarilo podpísať dohodu, ktorá prispeje k zvýšeniu kvality odborného vzdelávania a vedeckovýskumnej činnosti na univerzite. Verím, že vďaka tejto prínosnej spolupráci sa podarí študentom, ako aj vedeckým pracovník rozšíriť a skvalitniť svoje poznatky a vedomosti. Spolupráca s akademickou obcou v tejto oblasti je nesmierne dôležitá, dôkazom toho je aj spolupráca pri odstraňovaní environmentálnej záťaže v Chemku Strážske,“ povedal prezident Hasičského a záchranného zboru.

Zdroj: HaZZ
Foto: HaZZ
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy