Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. september 2023, piatok
 

Svetové hry policajtov a hasičov v Belfaste

13. 08. 2013

01

V dňoch od 1. do 10. augusta 2013 sa v Belfaste uskutočnil ďalší ročník Svetových hier policajtov a hasičov, na ktorých si športovci z takmer celého sveta zmerali sily v 56 športoch. Na tomto podujatí sa zúčastnili aj príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bardejove - Pavol Varchola, Pavol Pangrac a Samuel Šuťak. Všetci súťažili v silových športoch. Pavol Varchola v tlaku na lavičke a v silovom dvojboji (tlak na lavičke a mŕtvy ťah) v kategórii do 100 kg, Pavol Pangrac v tlaku na lavičke v kategórii do 90 kg a Samuel Šuťak v pretláčaní ľavou a pravou rukou v kategórii do 79,5 kg.
Pavol Varchola v disciplíne tlak na lavičke vytlačil 200 kg a disciplínu vyhral. V disciplíne silový dvojboj Pavol Varchola zdvihol v tlaku na lavičke 200 kg a v mŕtvom ťahu dvihol 292,5 kg s celkovým súčtom 492,5 kg. V ďalšom pokuse zvýšil váhu v mŕtvom ťahu na 300 kg, ktorú aj zdolal a tým prekonal doteraz platné svetové rekordy v mŕtvom ťahu a v dvojboji.
Pavol Pangrac vytlačil na lavičke váhu 172,5 kg a vo svoje kategórii skončil na treťom mieste.
Samuel Šuťak sa v súboji s ľavou rukou vo svojej váhovej kategórii prebojoval až do finále, kde nestačil na Gruzínca a rovnaký scenár mal aj súboj pravou rukou. Výsledky našich hasičov v Belfaste, ktorí si domov priviezli dve zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú medailu opäť potvrdili, že v daných disciplínach patria medzi svetovú špičku.

Zdroj: HaZZ

 

Dôležité odkazy

Ako postupovať?

Dôležité oznamy