Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. jún 2024, piatok
 

V Rumunsku pokračuje poľné certifikačné cvičenie Modex

22. 10. 2021

05 - V Rumunsku pokračuje poľné certifikačné cvičenie Modex
Hasiči po príchode do Rumunska začali so stavaním dočasného núdzového tábora. Tábor s kapacitou 100 ľudí bol dokončený včera ráno a v rámci výcviku sa v ňom začali postupne ubytovávať ľudia. V dočasnom tábore je momentálne ubytovaných 44 osôb, ktoré boli pred príchodom testované na ochorenie COVID-19.

Slovenskí hasiči museli v rámci rôznych scenárov cvičenia riešiť niekoľko nepredvídateľných a náročných situácií. Museli zvládnuť nahnevaného zástupcu samosprávy, komunikáciu s médiami, skupinu ľudí, ktorá sa chcela ubytovať v nedostavanom tábore a taktiež si poradili so simulovanými zdravotnými problémami u tehotnej ženy a staršej osoby.

Nakoľko ide o certifikačné cvičenie sú na mieste prítomní pozorovatelia a hodnotitelia, ktorí sledujú správanie a postupy našich príslušníkov počas nasadenia modulu.
Okrem modulu ETC zo Slovenska sa cvičenia zúčastňujú aj moduly zo Slovinska, Rumunska, Belgicka, Španielska, Chorvátska, Litvy, Estónska a Lotyšska. Jednotlivé krajiny si počas cvičenia poskytujú potrebnú pomoc a podporu.

Projekt „ETC – Dočasný núdzový tábor“ je realizovaný v rámci Operačného programu „Kvalita životného prostredia“ vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.
EU
Zdroj: HaZZ
Foto: HaZZ
 

Dôležité odkazy

Ako postupovať?

Dôležité oznamy