Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. október 2023, pondelok
 

Vianočný príhovor prezidenta Hasičského a záchranného zboru

23. 12. 2022

Vianočný príhovor prezidenta Hasičského a záchranného zboru

Hasiči, kolegovia, priatelia,

po roku opäť prišli sviatky pokoja, lásky, porozumenia a mieru. Najmä posledný prívlastok už nie je žiadnou zárukou. Keď sme si ako tak oddýchli od pandémie a začali načerpávať nové sily, Európu zasiahla mimoriadne vážna udalosť - konflikt na Ukrajine a s ním spojená migračná kríza, ktorá sa naplno prejavila aj v našej krajine. Hasičom pribudli ku každodenným činnostiam nové povinnosti, naše sily a prostriedky boli vyťažené na maximum.

Hoci je situácia stále vážna a milióny rodín na Ukrajine neprežijú Vianoce tak ako my, spomeňme si na tých, ktorým sme pomohli  v najťažších chvíľach. Spomaľme kolotoč práce a povinností aspoň na pár dní a vážme si spoločné chvíle v kruhu rodiny a priateľov. Neberme toto privilégium ako samozrejmosť. Pretože nie sú dôležité veci, ktoré dostaneme, ale to, že sa máme o naše šťastie a radosť s kým podeliť.

Tak, ako každý rok, aj tentokrát mnohí z nás nestrávia Vianoce doma. Slúžiaci kolegovia prežijú sviatky na hasičských staniciach a operačných strediskách so svojou druhou rodinou - tou hasičskou. Vďaka nim budeme môcť prežiť sviatky v bezpečí našich domovov. Verím, že slúžiaci príslušníci budú mať čo najmenej práce.

Kolegyne a kolegovia - ĎAKUJEME, že vďaka Vám sa môžeme cítiť bezpečne aj počas najkrajších sviatkov v roku. ĎAKUJEME, že ste vždy pripravení pomôcť ľuďom v núdzi, a to aj na úkor času stráveného so svojimi blízkymi. Prajem Vám pokojnú službu a verím, že Štedrý večer a vianočné sviatky si užijete aj napriek tomu, že ich strávite mimo svojho domova.

Na záver si dovolím popriať šťastné a veselé sviatky, plné lásky, zdravia a porozumenia všetkým kolegom a spolupracovníkom v službe, dobrovoľným hasičom, policajtom, horským záchranárom, zdravotníkom, lekárom a všetkým tým, ktorí sa starajú o naše zdravie a bezpečnosť.

Všetkým Vám prajem šťastné a veselé Vianoce, plné radosti a pohody.


S úctou,

plk. Ing. Pavol Mikulášek
prezident Hasičského a záchranného zboru

 

 

 

 

Dôležité odkazy

Ako postupovať?

Dôležité oznamy