Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 3. december 2023, nedeľa
 

Výcvik dobrovoľných hasičov v novom kontajnerovom trenažéri SMOKE&NOISE vo VC HaZZ Lešť

31. 03. 2023

02 - Výcvik dobrovoľných hasičov v novom kontajnerovom trenažéri SMOKE&NOISE vo VC HaZZ Lešť

Vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť začali členovia DHZO cvičiť v novom kontajnerovom trenažéri SMOKE&NOISE, ktorý bol obstaraný vďaka projektu „Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na lokálnej a regionálnej úrovni“. Trenažér je vybavený prekážkami, ktoré je možné upravovať podľa rôznych možností spojených s prestavovaním úrovne obtiažnosti. Vnútorné prostredie je možné zadymovať s prístrojmi, čo spôsobuje výrazne zníženú viditeľnosť a s doplnenými zvukovými a svetelnými efektmi (stroboskop).

Cieľom výcviku DHZO je preveriť si spoluprácu členov v skupine a orientáciu v stiesnených priestoroch v plnom zásahovom výstroji a s autonómnym dýchacím prístrojom. Okrem už spomínaného trenažéru členovia naďalej absolvujú prednemocničnú prvú pomoc, zásah pri menšom požiari v prírodnom prostredí, taktické jazdy záchranárskej techniky a diaľkovú dopravu vody. Výcviku sa zúčastnili členovia DHZO z obcí Muráň, Brusno, Valaská, Príbelce a Gemerská Ves.

Projekt “Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni” sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia (OP KŽP).

EU

Zdroj: HaZZ
Foto: HaZZ

 

Dôležité odkazy

Ako postupovať?

Dôležité oznamy