Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. júl 2024, sobota
 

Výcvik príslušníkov modulov leteckého a pozemného hasenia

19. 04. 2022

07 - Výcvik príslušníkov modulov leteckého a pozemného hasenia
Koncom týždňa sa uskutočnil výcvik zameraný na záchranu osôb z tečúcej vodnej hladiny pomocou vrtuľníka Mi-171 leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR. Výcvik sa uskutočnil na rieke Dunaj, v bratislavskej mestskej časti Čunovo. Počas dvoch dní sa výcviku zúčastnilo spolu 43 príslušníkov zaradených do Modulu leteckého hasenia a Modulu pozemného hasenia skupiny Západ, Stred a Východ.

Cvičenie pozostávalo z vysadenia príslušníkov z vrtuľníka výskokom k figurantom a ich následného presunutia na pevninu do bezpečia pomocou podvesu vrtuľníka. Nácvik spolupráce všetkých zložiek HaZZ, ktoré zasahujú na týchto typoch zásahov (člnová technika, potápači, vrtuľník) je základnou podmienkou pre úspešné zvládnutie mimoriadnej udalosti na Dunaji.

V pondelok sa výcviku ako diváci zúčastnili aj vysokoškoláci zo Slovenskej zdravotníckej univerzity. Študenti dostali na mieste niekoľko cenných rád od príslušníkov, ktorí majú so záchranou osôb dlhoročné skúsenosti a študentom odovzdali niekoľko užitočných informácií z praxe.

Modul pozemného hasenia je financovaný z projektu GFFF-V - Pozemné hasenie lesných požiarov s využitím vozidiel z Operačného programu Kvalita životného prostredia prostredníctvom Európskeho fondu regionálneho rozvoja (ERDF).
EU grafika
Zdroj: HaZZ
Foto: HaZZ
 

Dôležité odkazy

Ako postupovať?

Dôležité oznamy