Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. marec 2023, štvrtok
 

Zlatý záchranársky kríž za rok 2011

25. 05. 2012

Vo štvrtok 24. mája 2012 sa v priestoroch Historickej budovy SND v Bratislave uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení za výnimočné činy profesionálnych záchranárov a laickej verejnosti pod názvom: „Zlatý záchranársky kríž za rok 2011“.
Projekt sa uskutočnil pod patronátom prezidenta Slovenskej republiky a v spolupráci s časopisom Rescue report, Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky, Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky, Prezídiom Policajného zboru a Prezídiom Hasičského a záchranného zboru. Medzi čestnými hosťami bol štátny tajomník ministerstva vnútra Jozef Buček, štátny tajomník ministerstva vnútra Marián Saloň a riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa HZS ČR Jozef Slavík.
Slávnostného odovzdávania ocenení sa zúčastnila ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská, ktorá odovzdala ocenenie v kategórii „ Záchranársky čin laickej verejnosti“ za záchranu novorodenca a komplikovaný pôrod v domácich podmienkach.
Minister vnútra Robert Kaliňák odovzdal viacero ocenení za výnimočné záchranárske činy v jednotlivých kategóriách, zároveň vyzdvihol náročnosť a úskalia práce všetkých záchranárov a želanie, aby sa aj široká verejnosť dozvedela o výnimočných záchranárskych činoch. V kategórii „Záchranársky čin profesionálneho kolektívu“ získali ocenenie hasiči z OR HaZZ v Leviciach za záchranu samovraha z trakčného vedenia a v kategórii „Najkurióznejší záchranársky čin roka“ boli porotou ocenení hasiči z OR HaZZ v Nitre za záchranu zranenej osoby z recyklátora betónovej zmesi.
Cenu za výnimočný prínos pre záchranárstvo získal prof. Ing. Gustáv Kasanický, CSc. z Ústavu súdneho inžinierstva v Žiline.
Slávnostného aktu odovzdávania ocenení sa zúčastnil prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý a prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Zdroj: HaZZ

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy