Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. jún 2021, pondelok
 

Povodňová situácia v Banskobystrickom kraji

14. 10. 2020

Povodňová situácia v Banskobystrickom kraji

V Banskobystrickom kraji boli dnes 14. októbra 2020 hasiči doposiaľ vyslaní k viac ako 20 technickým udalostiam, pričom išlo najmä o odčerpávanie vody, odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií a stavanie protipovodňových bariér. Tu zasahujú najmä vo Zvolenskej Slatine, kde už od včerajšieho dňa profesionálni a dobrovoľní hasiči z okolitých obcí odčerpávajú vodu pomocou vysokokapacitných čerpadiel, stavajú protipovodňové bariéry a vykonávajú monitoring vodného toku rieky Slatina. Ďalší monitoring vykonávajú v meste Banská Bystrica, kde hrozí vybreženie rieky Hron, profesionálni a dobrovoľní hasiči preto dnes od 10:00hod umiestnili v blízkosti Zimného štadióna a Štadlerovho nábrežia 400 metrov protipovodňových bariér.

 V celom Banskobystrickom kraji je neustále vykonávaný monitoring vodných tokov na miestach zvýšeného nebezpečenstva vybreženia.

Zdroj: HaZZ.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]

Prezident HaZZ

novy prezident
Prezidentom Hasičského a záchranného zboru je
od 1. júna 2020
plk. Ing. Pavol Mikulášek (PDF, 152 kB)

 

Fotogalérie

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)