Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. jún 2024, nedeľa
 

Slávnostné oceňovanie pri príležitosti Osláv svätého Floriána 2024

15. 05. 2024

Florian 2024-2
Slávnostné oceňovanie pri príležitosti Osláv svätého Floriána 2024
Dňa 10.  mája 2024 o 13.00 h. pri príležitosti Osláv sv. Floriána - patróna hasičov sa uskutočnilo v Mestskom kultúrnom stredisku vo Veľkom Krtíši slávnostné oceňovanie príslušníkov Hasičského a záchranného zboru Banskobystrického kraja. Ocenení boli mimoriadnym povýšením,  medailou  a písomnou pochvalou za službu v Hasičskom a záchrannom zbore, za dlhoročný a príkladný výkon štátnej služby. Členovia Dobrovoľnej požiarnej ochrany  Slovenskej republiky  a členovia Dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí boli ocenení za príkladnú dlhoročnú prácu.
 Slávnostného oceňovania sa zúčastnili mimoriadni hostia – zástupca primátora mesta Veľký Krtíš Mgr. Peter  Plavec; viceprezident  HaZZ plk. Ing. Petr Tánczos PhD., vedúca katedry protipožiarnej ochrany TUZVO Prof., Bc. Ing. Andrea Majlingová MSc., kaplán Prezídia HaZZ npor. Tomáš Kuník a  riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici plk. Dušan Hancko. 
    Mimoriadne povýšenie do hodnosti kapitán si prevzal npor. Juraj Jarábek z Okresného riaditeľstva HaZZ v Žiari nad Hronom.
Medailu za službu v Hasičskom a záchrannom zbore II. stupňa si prevzal
 plk. Ján Tomaľa z Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, pplk.  Peter Petráš z Okresného riaditeľstva HaZZ  v Lučenci, mjr. Ján Polák  z Okresného riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, kpt. Marek Hodoš  z Okresného riaditeľstva HaZZ  v Revúcej, npor. Patrik Mlčal z Okresného riaditeľstva HaZZ v Žiari nad Hronom, npor. Csaba Patinák - Okresného riaditeľstva HaZZ  v Revúcej, npor. Ján Janoška z  Okresného riaditeľstva HaZZ  v Brezne a npor. Ľubica Lapinová z Centra podpory v Banskej Bystrici. 
   Za službu v Hasičskom a záchrannom zbore bola udelená medaila III. stupňa:  
pplk. Jánovi Kulfasovi z Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici , mjr. Lucii Boškovej z Okresného riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici , mjr. Miroslavovi  Mališkovi z Krajského riaditeľstva v Banskej Bystrici,  mjr.  Michaele Vetrákovej z Okresného riaditeľstva HaZZ v Rimavskej Sobote, kpt. Máriovi Bočincovi  z Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, npor. Jánovi  Debnárovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Revúcej, por.  Ladislavovi Bernáthovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Žiari nad Hronom, por. Adriánovi  Mališovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Žiari nad Hronom, npráp. Radoslavovi  Gašpárovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Lučenci, npráp. Rastislavovi  Zajacovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Rimavskej Sobote, npráp. Ľudovítovi Ďurianovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, práp. Jánovi Mihaľkinovi z Okresného riaditeľstva HaZZ vo Veľkom Krtíši, práp. Jurajovi Poborimu z Okresného riaditeľstva HaZZ v Revúcej, pplk.  Pavlovi Sásikovi z Centra podpory v Banskej Bystrici a pplk.  Marekovi Ďurovkovi z Centra podpory v Banskej Bystrici.
Taktiež pri tejto príležitosti udelil riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici plk. Dušan Hancko písomné pochvaly za príkladný výkon služby 
kpt.  Ľubomírovi Konôpkovi  z Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, kpt. Jakubovi  Bebejovi Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, kpt. Stanislave Jakubovie z Okresného riaditeľstva HaZZ  v Banskej Bystrici, npor. Erikovi Šagátovi z Krajského riaditeľstva HaZZ V Banskej  Bystrici, npor. Marekovi Fekiačovi z Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, npor. Terézii Dudášovej z Okresného riaditeľstva HaZZ vo Zvolene, npor. Tomášovi  Krnáčovi z Okresného riaditeľstva HaZZ vo Zvolene, npor. Matejovi  Ridzoňovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Brezne, por. Martinovi  Rončákovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Žiari nad Hronom, ppor. Jakubovi Vengrin z Okresného riaditeľstva HaZZ  v Banskej Bystrici, npráp. Jozef ovi Koledovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Žiari nad Hronom, práp. Marekovi Petrovicovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Žiari nad Hronom , práp. Matejovi Zacharovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Žiari nad Hronom, ppráp. Tomášovi Drobčovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Revúcej, ppráp. Martinovi Cesnakovi z Okresného riaditeľstva HaZZ vo Veľkom Krtíši, ppráp. Jakubovi Slížikovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Rimavskej Sobote, ppráp. Marekovi Stankovi z Okresného riaditeľstva HaZZ vo Zvolene, ppráp. Marianovi Oravkinovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Brezne, ppráp. Michalovi Páleníkovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Žiari nad Hronom, ppráp. Ing. Jakub Mikuláš z Okresného riaditeľstva HaZZ vo Zvolene, nrtm. Miroslavovi Vicianovi z Okresného riaditeľstva HaZZ  v Banskej Bystrici, nrtm. Jánovi Krajňákovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Revúcej, nrtm. Jakubovi Brašeňovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Brezne, nrtm. Pavlovi Koreňovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Brezne, nrtm. Martinovi  Šabovi z Okresného riaditeľstva HaZZ v Brezne
Krajská organizácia Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR udelila striebornú medailu svätého Floriána vrchnému inšpektorovi Jozefovi Putišovi, inšpektorovi Jánovi Majerovi, mladšiemu inšpektorovi Janovi Pavlovi, mladšiemu inšpektorovi Andrejovi Hudákovi, vrchnému technikovi Petrovi Jankovičovi, vrchnému technikovi Františkovi Kapustovi, technikovi Petrovi Katonovi a hasičovi Romanovi Kolesárovi.
Zdroj: HaZz.
 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]

Prezident HaZZ

  Adrián Mifkovič je prezidentom HaZZ od 1. januára 2024. Adrián Mifkovič

Fotogalérie