Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. apríl 2024, utorok
 

Dopravná nehoda pri Handlovej

tlačové správy  |  cvičenia  |  hasičský šport
03. 08. 2023

Dňa 2. augusta, krátko pred desiatou hodinou dopoludnia bola ohlásená dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel, ktorá sa stala na ceste č. I/9 v katastri mesta Handlová, v okrese Prievidza.

Na miesto udalosti boli vyslaní piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Handlovej s jedným zásahovým vozidlom.

Po príchode hasičov na miesto dopravnej nehody bolo prieskumom zistené, že jedno vozidlo zostalo následkom udalosti mimo vozovky, prevrátené na boku. Druhé sa nachádzalo na vozovke, pričom čiastočne blokovalo oba jazdné pruhy. Následkom dopravnej nehody sa zranili obaja účastníci.

Zasahujúci hasiči poskytli zraneným osobám predlekársku pomoc a ošetrenie. Prvá zranená osoba bola po príchode posádky ZZS naložená na nosidlá, prenesená do sanitky a následne transportovaná na ďalšie ošetrenie do nemocnice. Druhá osoba bola ošetrená na mieste a následne taktiež prevezená do nemocnice. Na havarovaných vozidlách vykonali príslušníci HaZZ protipožiarne opatrenia, z vozovky odstránili následky dopravnej nehody a po zdokumentovaní udalosti políciou asistovali pri bezpečnom naložení havarovaných automobilov na vozidlo odťahovej služby.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy