Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. apríl 2024, utorok
 

Dopravná nehoda pri obci Petrova Lehota

tlačové správy  |  cvičenia  |  hasičský šport
29. 11. 2023

Dňa 28. novembra, krátko pred desiatou hodinou doobeda bola ohlásená dopravná nehoda nákladného motorového vozidla, ktorá sa stala na horskom priechode Machnáč, v katastri obce Petrova Lehota, v okrese Trenčín.

Na miesto udalosti boli postupne vyslaní jedenásti príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Trenčína a Dubnice nad Váhom s dvomi zásahovými a jedným sanitným vozidlom.

Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že v dôsledku udalosti zostal postihnutý automobil prevrátený na boku, uviaznutý na krajnici vozovky, pričom v kabíne nákladného vozidla zostal zakliesnený vodič.

Zasahujúci hasiči vnikli do kabíny vozidla, kde preverili zdravotný stav vodiča a na mieste mu poskytli predlekársku pomoc a prvotné ošetrenie. Následne bola zranená osoba pomocou rebríkov vytiahnutá a prenesená do hasičskej sanitky na ďalšie ošetrenie.

Následne sa na miesto udalosti dostavila posádka ZZS, ktorá si prevzala zranenú osobu a po stabilizovaní túto odviezla na ďalšie ošetrenie do nemocnice.

V dôsledku dopravnej nehody nedošlo k úniku prevádzkových kvapalín z havarovaného vozidla. Počas zásahu bola cesta č. II/516 uzavretá v oboch smeroch.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy