Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. november 2023, utorok
 

Dopravná nehoda v Bánovciach nad Bebravou

tlačové správy  |  cvičenia  |  hasičský šport
16. 12. 2022

Dňa 15. decembra, krátko po pol siedmej hodine ráno bola ohlásená dopravná nehoda osobného motorového vozidla a osobného motorového vlaku, ktorá sa stala na železničnom priecestí v Bánovciach nad Bebravou.

Na miesto udalosti boli vyslaní piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Bánoviec nad Bebravou s jedným zásahovým vozidlom.

Po príchode na ohlásené miesto bolo zistené, že vlak bol čiastočne vykoľajený, pričom ešte pred príchodom hasičov bol rušňovodičom odpojený od elektrickej energie. Vo vlaku sa nachádzalo 10 cestujúcich, všetci boli bez zranení. Osobné vozidlo sa nachádzalo mimo vozovky, vo vzdialenosti cca 50 metrov od železničného priecestia. Pri udalosti sa zranila jedna osoba – vodička motorového vozidla, ktorá bola v opatere náhodne okoloidúcich občanov. Zranenú osobu si prevzala posádka Záchrannej zdravotnej služby, ktorá po poskytnutí prvej pomoci previezla zranenú na ďalšie ošetrenie do nemocnice.

Zasahujúci hasiči vymedzili miesto udalosti a súčasne na motorovom vozidle, ako aj na vlaku vykonali protipožiarne opatrenia. Následne skontrolovali palivové nádrže a uniknuté prevádzkové kvapaliny zachytili prostredníctvom absorpčnej látky.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy