Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. jún 2024, nedeľa
 

Dopravná nehoda v obci Uhrovec

tlačové správy  |  cvičenia  |  hasičský šport
19. 11. 2023

Dňa 18. novembra, krátko po pol desiatej hodine večer, bola ohlásená dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel, ktorá sa stala v obci Uhrovec v smere na Jankov Vŕšok, v okrese Bánovce nad Bebravou.

Na zásah boli vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Bánoviec nad Bebravou s jedným zásahovým vozidlom.

Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že prvý automobil sa nachádzal mimo cesty, pričom pod vozidlom sa zostal zlomený, nefunkčný stĺp verejného osvetlenia. Druhý automobil bol následkom udalosti skrížený cez cestu, ktorá zostala v dôsledku udalosti neprejazdná. Pri dopravnej nehode sa zranila jedna osoba, ktorá sa nachádzala uviaznutá vo vnútri jedneho z vozidiel.

Zasahujúci hasiči zabezpečili miesto udalosti a zranenej osobe poskytli predlekársku prvú pomoc. Následne osobu z vozidla vyslobodili a preniesli do sanitky ZZS, ktorá zraneného vodiča transportovala na ďalšie ošetrenie do nemocnice. 

Na postihnutých vozidlách vykonali príslušníci HaZZ protipožiarne opatrenia. Po zdokumentovaní udalosti políciou asistovali pri bezpečnom naložení havarovaného automobilu na vozidlo odťahovej služby a odstránení následkov dopravnej nehody z vozovky.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy