Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. júl 2024, utorok
 

Dopravná nehoda v Považskej Bystrici

tlačové správy  |  cvičenia  |  hasičský šport
24. 05. 2023

Dňa 23. mája, krátko pred pol treťou hodinou popoludní bola ohlásená dopravná nehoda osobného motorového vozidla, ktorá sa stala na sídlisku Hliny v Považskej Bystrici.

Na miesto udalosti boli vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Považskej Bystrice s jedným zásahovým vozidlom.

Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo prieskumom zistené, že motorové vozidlo sa nachádzalo mimo vozovky, prevrátené na boku. Následkom nárazu bola poškodená lampa verejného osvetlenia, ktorá zostala zachytená na strome, pričom visela nad vozidlom. Vodič sa bez viditeľných zranení nachádzal mimo postihnutého automobilu, z ktorého unikali prevádzkové kvapaliny.

Zasahujúci hasiči z Považskej Bystrice zabezpečili vozidlo proti prevráteniu a skontrolovali zdravotný stav vodiča. Súčasne vykonali požiarno-bezpečnostné opatrenia a prostredníctvom absorpčnej látky zachytili uniknuté prevádzkové kvapliny.

Po zdokumentovaní dopravnej nehody príslušníci HaZZ poškodenú lampu odstránili a presunuli na voľné priestranstvo. Následne havarovaný automobil pomocou autonavijáka z priekopy vytiahli a odlačili na krajnicu.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy