Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 1. máj 2024, streda

Hasička z Považskej Bystrice nás reprezentovala na medzinárodnom podujatí Trail run 2023

tlačové správy  |  cvičenia  |  hasičský šport
12. 09. 2023

V dňoch 8.-10. septembra sa v regióne Kranjska Gora v Julských Alpách v Slovinsku konali vytrvalostné, bežecké preteky „Trail run by UTMB“. Preteky sú špecifické svojou náročnosťou, nakoľko súťažiaci majú pred sebou výzvu zdolať 99 km dlhú trať s prevýšením 4700 metrov.

Pretekov sa zúčastnila aj príslušníčka Hasičského a záchranného zboru Lenka Hiklová - z OR HaZZ v Považskej Bystrici, ktorej sa s výsledným časom 13 hodín a 46 minút podarilo dosiahnuť fantastický výsledok, keď v kategórii žien 40-44 rokov zvíťazila a v celkovom hodnotení súťaže v kategórii žien skončila na skvelom druhom mieste.

Štart súťaže bol večer o 21:00 hod. a väčšinu prevažne technickej trate súťažiaci absolvovali po tme, pričom ráno sa pretekárom odmenilo krásnymi výhľadmi na východ slnka.

Lenka vďaka dosiahnutému výsledku potvrdila svoju nomináciu na budúcoročné finále UTMB, ktoré sa bude konať koncom augusta 2024 vo francúzskom stredisku Chamonix.

GRATULUJEME

Najbližšie sa Lenka predstaví v októbri na horskom ultramaratóne „Javornícka stovka 2023“, ktorý sa s dĺžkou 106 km a prevýšením 4030 m, bude bežať na trase z Čadce do Lysej pod Makytou.