Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. jún 2024, piatok
 

Hasičský a záchranný zbor má nového viceprezidenta a riaditeľa odboru riadenia hasičských jednotiek

tlačové správy  |  cvičenia  |  hasičský šport
01. 02. 2024

Dňa 01. februára 2024 vymenoval minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok do funkcie viceprezidenta Hasičského a záchranného zboru Petra Tánczosa. Menovací dekrét novému viceprezidentovi odovzdala 1. štátna tajomníčka MV SR Lucia Kurilovská.

plk. Ing. Petr Tánczos, PhD. pôsobí v Hasičskom a záchrannom zbore od roku 2007, kedy začínal ako hasič na Hasičskej stanici v Šali, kde neskôr pôsobil aj ako hasič záchranár špecialista. V rokoch 2009 až 2015 zastával na Okresnom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru v Dunajskej Strede funkciu zisťovateľa príčin vzniku požiarov a neskôr technika BOZP. V roku 2015 bol vymenovaný do funkcie riaditeľa Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Komárne a v roku 2019 do funkcie riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre, kde pôsobil do roku 2022. Neskôr, v roku 2022 pôsobil ako vedúci technik špecialista, veliteľ hasičskej stanice vo Veľkom Mederi.

 

Prezident Hasičského a záchranného zboru Adrián Mifkovič vymenoval dňom 01.02.2024 do funkcie riaditeľa odboru riadenia hasičských jednotiek Jaroslava Kašičku.

plk. Ing. Jaroslav Kašička pôsobí v Hasičskom a záchrannom zbore a jeho právnych predchodcoch od roku 2001, kedy začínal ako operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave. V roku 2006 začal vykonávať funkciu vedúceho oddelenia operačného riadenia a integrovaného záchranného systému na Krajskom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru v Bratislave, kde pôsobil do roku 2021. V roku 2021 bol vymenovaný do funkcie vedúceho oddelenia operačného riadenia, integrovaného záchranného systému a komunikačných technológií Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

 

Foto: MV SR (Miroslav Hajdu), HaZZ

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy