Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. september 2021, sobota
 

Neznáma látka na pošte v obci Horná Ves

tlačové správy  |  cvičenia  |  hasičský šport
22. 07. 2021

Dňa 21. júla po dvanástej hodine napoludnie, bol ohlásený nález neznámeho bieleho prášku v budove pošty v obci Horná Ves, v okrese Prievidza.

Na zásah boli postupne vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Partizánskeho s jedným zásahovým vozidlom a traja hasiči z Trenčína s ekologickým vozidlom.

Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že pri manipulácii s poštovými zásielkami na pobočke pošty sa vysypal biely prášok. Do kontaktu s neznámou látkou prišli dve pracovníčky pošty, ktoré nevykazovali žiadne príznaky zranenia.

Zasahujúci hasiči z Partizánskeho zabezpečili priestor ohrozenia a vymedzili bezpečnú zónu. Súčasne preverili zdravotný stav osôb, ktoré prišli do kontaktu s neznámou látkou a poučili ich o dalšom postupe.

Po príchode ekologického vozidla bola vytvorená dekontaminačná zóna, po čom hasiči vystrojení v protichemických oblekoch vstúpili do budovy pošty a vykonali merania na zistenie možnej radiácie - s negatívnym výsledkom, ako aj merania za účelom zistenia zloženia neznámej látky. Nakoľko namerané hodnoty nevykazovali žiadne nebezpečenstvo bola neznáma látka zachytená do špeciálnej nádoby na nebezpečné látky a vynesená z budovy.

Po opustení miesta zásahu bolo neznáma látka odovzdaná polícii, ktorá zabezpečila jej prepravu na expertízu na špecializované pracovisko v Banskej Bystrici.

Na mieste udalosti bola prítomná aj posádka ZZS. Pri udalosti sa nikto nezranil.

 

Zdroj: HaZZ

Foto: HaZZ

 
 
 
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy