Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

Požiar prístavby rodinného domu v obci Uhrovec

tlačové správy  |  cvičenia  |  hasičský šport
23. 04. 2023

Dňa 23. apríla, pred dvanástou hodinou napoludnie bol ohlásený požiar rodinného domu v obci Uhrovec, v okrese Bánovce nad Bebravou.

Na zásah boli vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Bánoviec nad Bebravou s dvomi cisternovými vozidlami.

Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že požiarom je zasiahnutá plastová nádoba na odpad a časť prístavby pri rodinnom dome.

Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch nasadili za účelom lokalizácie požiaru jeden hasebný prúd. Súčasne ochladzovali okolie požiariska, z ktorého vyniesli tlakovú nádobu.

Následne po lokalizácii požiaru pomocou termovíznej kamery vyhľadávali skryté lokálne ohniská na fasáde s izoláciou, ako aj v medzistrešnom priestore prístavby. Počas hasebných prác bolo do bezpečnej vzdialenosti odtiahnuté osobné vozidlo, ktoré sa nachádzalo v blízkosti požiariska.

Po likvidácii požiaru, krátko pred pol jednou hodinou popoludní, vykonali príslušníci Hasičského a záchranného zboru záverečný prieskum, a keď už nehrozilo žiadne ďalšie nebezpečenstvo miesto udalosti odovzdali majiteľovi a členom miestnej DHZO, ktorí vykonávali ďalší dohľad nad požiariskom.

Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy