Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. júl 2024, sobota
 

Požiar v byte na 4. poschodí bytového domu v Novej Dubnici

tlačové správy  |  cvičenia  |  hasičský šport
18. 10. 2023

Dňa 18. októbra, krátko po pol siedmej hodine ráno bolo ohlásené dymenie z bytu v osem poschodovom bytovom dome na ulici SNP v meste Nová Dubnica, v okrese Ilava.

Na miesto udalosti boli postupne vyslaní piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Dubnice nad Váhom s dvomi cisternovými vozidlami a dvaja hasiči z Trenčína – zdravotní záchranári s jedným sanitným vozidlom.

Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že z bytu na 4. poschodí sa šíril dym (menšieho rozsahu).

Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch vstúpili do postihnutého bytu, ktorý bol otvorený majiteľom, ten sa v čase udalosti nachádzal vo vnútri bytu. Jeden príslušník HaZZ si prevzal osobu, skontroloval jej zdravotný stav a do príchodu posádky zdravotníkov ZZS jej poskytoval primárnu zdravotnú starostlivosť. Súčasne ďalší hasiči vstúpili do vnútra bytu, kde identifikovali ohnisko požiaru. Išlo o požiar menšieho rozsahu, ktorý hasiči ihneď zlikvidovali. Následne postihnutý byt, ako aj byty nachádzajúce sa v jeho blízkosti skontrolovali, pričom tieto požiarom ani zadymením zasiahnuté neboli.

Po záverečnom prieskume, keď už nehrozilo žiadne ďalšie nebezpečenstvo bolo miesto udalosti odovzdané príslušníkom polície.

Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy