Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. september 2021, piatok
 

Záchrana paraglajdistu uviaznutého na strome v k.ú. obce Nová Bošáca

tlačové správy  |  cvičenia  |  hasičský šport
24. 07. 2021

Dňa 23. júla, krátko po pol tretej hodine poobede bola ohlásená žiadosť o pomoc pri záchrane paraglajdistu, ktorý zostal uviaznutý na strome. Udalosť sa stala v katastri obce Nová Bošáca, v okrese Novom Meste nad Váhom.

Na zásah boli vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Nového Mesta nad Váhom s jedným zásahovým vozidlom. 

Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že udalosť sa stala v teréne neprístupnom pre hasičskú techniku, pričom paraglajdista sa bez zranení nachádzal na strome vo výške cca 14 metrov. Vzhľadom na skutočnosť, že kmeň stromu, na ktorom bola postihnutá osoba uviaznutá mal malý priemer a ani v jeho okolí sa nenachádzali žiadne dostatočne silné a vysoké stromy boli zasahujúci príslušníci HaZZ nútení vykonať jeho záchranu zo zeme.

Hasiči vyhodili paraglajdistovi lano, ktorým bol k postihnutej osobe vytiahnutý lezecký materiál. Následne sa parglajdista po navigovaní hasičov naviazal na istiace lano a cez istiací bod bol bezpečne spustený na zem.

 

Zdroj: HaZZ

Foto: HaZZ

 
 
 
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy