Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. jún 2024, nedeľa
 

Záchrana zranenej osoby uviaznutej v byte

tlačové správy  |  cvičenia  |  hasičský šport
17. 08. 2023

Dňa 16. augusta, krátko pred pol ôsmou hodinou ráno bola na linku tiesňového volania ohlásená žiadosť o pomoc pri záchrane osoby, ktorá spadla v byte, pričom tento nedokáže vzhľadom na zranenie sama otvoriť a potrebuje neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Udalosť sa stala v bytovom dome na ulici 28. októbra v Trenčíne.

Na miesto udalosti boli vyslaní šiesti príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Trenčína s jedným zásahovým a jedným sanitným vozidlom.

Po príchode hasičov bolo zistené, že ide o byt na 3. poschodí bytového domu. Dvere do bytu boli uzamknuté a postihnutá osoba zo začiatku nereagovala na zvonenie ani búchanie. Následným prieskumom bolo zistené, že balkónové dvere predmetného bytu boli čiastočne pootvorené.

Po dohode s majiteľom bytu na 4. poschodí hasič zasahujúci v lezeckom postroji zlanil z bytu na štvrtom poschodí a cez balkónové dvere vstúpil do postihnutého bytu na treťom poschodí, kde na zemi našiel postihnutú osobu. Následne byt sprístupnil zdravotníkom HaZZ, ktorí zranenej osobe poskytli predlekársku pomoc a ošetrenie. Po príchode posádky ZZS si zranenú osobu prevzali zdravotníci ZZS.

Po stabilizovaní zdravotného stavu bola postihnutá osoba naložená na vákuové nosidlá, transportovaná do sanitky ZZS a odvezená na ďalšie ošetrenie do nemocnice.

Po ukončení činnosti bolo miesto udalosti odovzdané príslušníkom polície.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy