Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. máj 2024, štvrtok
 

Súčinnostné taktické cvičenie zamerané na záchranu osôb z lanovky

11. 04. 2023

01 - Súčinnostné taktické cvičenie zamerané na záchranu osôb z lanovky

Začiatkom apríla uskutočnilo OR HaZZ v Brezne taktické cvičenie v Mýte pod Ďumbierom, ktoré bolo zamerané na záchranu osôb zo sedačkovej lanovej dráhy pomocou lezeckej techniky – metódou zlaňovania.

Celá záchranná akcia bola vykonávaná štyrmi záchrannými tímami na dvoch zásahových úsekoch. Cieľom cvičenia bolo:

  • prehĺbiť odborné znalosti a taktické schopnosti veliteľa zásahu, veliteľov záchranných tímov – zásahových úsekov a členov lezeckého družstva pri zhodnotení situácie podľa poveternostných vplyvov;
  • precvičiť nasadenie síl a prostriedkov na záchranu cestujúcich zo sedačkovej lanovej dráhy s následným transportom do bezpečia;
  • preveriť vykonávanie záchranných prác;
  • precvičiť akcieschopnosť príslušníkov HaZZ a vzájomnú súčinnosť s Horskou záchrannou službou, zamestnancami MÝTO SKI & BIKE PARK, členmi DHZO a príslušníkmi Policajného zboru.

Cvičenia sa zúčastnilo 9 príslušníkov z OR HaZZ v Brezne, 12 príslušníkov Horskej záchrannej služby - Oblastné stredisko Nízke Tatry-Bystrá, Jasná a Školiace stredisko, 11 členov DHZO – Mýto pod Ďumbierom, Bystrá a Valaská spolu so 14 ks hasičskej techniky, Záchranná zdravotná služba a Policajný zbor. Na cvičení sa ako figuranti spolupodieľali študenti zo SOŠ Drevárska.

 

Foto: HaZZ
Zdroj: HaZZ

 

Dôležité odkazy

Ako postupovať?

Dôležité oznamy