Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 1. október 2022, sobota
 

V Banskej Bystrici sa opäť uskutočnil Deň s hasičmi

21. 09. 2022

09 - V Banskej Bystrici sa opäť uskutočnil Deň s hasičmi
V priestoroch Europa Shopping Center a Europa Business Center sa v sobotu 17.septembra 2022 po dvojročnej prestávke uskutočnil „Deň s hasičmi“ pod záštitou Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici a organizačných partnerov. Podujatia sa zúčastnil prezident Hasičského a záchranného zboru plukovník Pavol Mikulášek, riaditeľ Hasičského záchráného zboru Královehradeckého kraje plukovník Dávid Pouč, riaditelia krajských riaditeľstiev HaZZ, riaditelia okresných riaditeľstiev HaZZ Banskobystrického kraja a ďalší hostia.

Súčasťou podujatia bol už 23. ročník Memoriálu Pavla Snopka a Jozefa Dobríka vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel, ktorého víťazom sa stalo družstvo OR HaZZ v Topolčanoch. Na druhom mieste sa umiestnilo súťažné družstvo z OR HaZZ v Rimavskej sobote a tretie miesto obsadilo družstvo z Výcvikového centra HaZZ Lešť.

Zároveň sa uskutočnil aj 13. ročník súťaže TFA Slovakia 2022 (Toughest firefighter alive – Najtvrdšie hasičské prežitie). Na štart súťaže TFA Slovakia 2022 sa tento rok postavilo tridsaťdva profesionálnych a dobrovoľných hasičov zo Slovenska, Česka a Poľska. Súťažiaci štartovali v dvoch paralelných dráhach a v štyroch súťažných disciplínach (Hadice, Prekážková dráha, Veža, Schody). Súťažilo sa v piatich vekových kategóriách - M18, M30, M35, M40 a M45.

V celkovom poradí súťaže sa najlepšie umiestnil reprezentant zo Slovenska - Maroš Bošeľa (OZ Hasič - Polomka) s výsledným časom 7:03.57. Druhé miesto obsadil Marcin Zdzieblo (KM PSP Žory) s výsledným časom 7:35.35 a na treťom mieste sa umiestnil František Ridzoň z OR HaZZ Brezno s výsledným časom 8:02.03.

Zdroj: HaZZ
Foto: Milan Dermek - HaZZ
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy