Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. máj 2024, sobota
 

schody

Kontakty  |  História  |  POŽIARNA PREVENCIA  |  Memoriál – Schody  |  Legislatíva  |  DHZO  |  TLAČIVÁ

Memoriál - SCHODY 2023

Hasičský a záchranný útvar hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy v spolupráci so Športovým klubom HaZÚ Bratislava a Krajským riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Bratislave pripravujú už XXIV. ročník Memoriálu SCHODY 2023.
Športovo-spomienkové podujatie sa uskutoční v piatok 18. augusta 2023 v budove myhive Vajnorská | Tower 1 v Bratislave. Svoje sily si tu zmeria päťdesiatjeden dvojčlenných skupín profesionálnych hasičov, zamestnancov Závodných hasičských útvarov a zborov, a rovnako tak aj členovia dobrovoľných hasičských zborov zo Slovenska i zahraničia. Súťažiaci budú počas prekonávania osemnástich poschodí výškovej budovy myhive Vajnorská | Tower 1 ustrojení v kompletnom zásahovom odeve a počas výstupu musia používať autonómne dýchacie prístroje. Výstroj a dýchací prístroj váži približne 20 kilogramov, mnohí si tu preto počas výstupu cez 354 schodov siahnu na dno svojich síl. Pre najrýchlejších sú pripravené hodnotné vecné ceny od partnerov podujatia, motivácia dosiahnuť vynikajúce výkony tak určite nebude chýbať nikomu.
V roku 2022 sa podujatie konalo vo výškovej budove Incheba, pričom víťazná trofej skončila v rukách dvojice z Českej republiky. O tom, kto sa bude z premiérového triumfu v budove myhive Vajnorská | Tower 1  tešiť tento rok, sa môžete prísť osobne presvedčiť v piatok 18. augusta 2023 od 9.00 hod.
Memoriál SCHODY organizujú bratislavskí hasiči od roku 1998 ako pamiatku na svojich kolegov, ktorí nás v ostatných rokoch nečakane navždy opustili. Premiéru na podujatí bude mať tento rok súťaž družstiev - päťčlenné tímy z Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy vybehnú rovnakú vzdialenosť, okrem iného, aj s dopravným a útočným hadicovým vedením. Víťazný tím zároveň získa putovný pohár.

plagát, schody


Podujatie sa nám podarilo zorganizovať aj vďaka týmto partnerom:

partneri

 

 

 
 
 
 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]

Prezident HaZZ

  Adrián Mifkovič je prezidentom HaZZ od 1. januára 2024. Adrián Mifkovič

Fotogalérie