Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. júl 2024, utorok
 

Ekumenické bohoslužby na hranici vo Vyšnom Nemeckom

Vyšné Nemecké, 02. 05. 2022

02. Ekumenická bohoslužba vo Vyšnom Nemeckom

Ako inak bojovať proti zlu, ak nie Slovom Božím a modlitbou? A tak sme sa v nedeľu 24.4.2022 stretli v kaplnke, ktorú na hranici zriadila Gréckokatolícka charita. Keďže to bolo v čase Veľkej Noci, ktorú mali naši priatelia z Ukrajiny, viedli sa Bohoslužby vo veľkonočnej nálade.

Oslávili sme Pána Boha piesňou o úžasnej Božej milosti, ktorá je medzinárodne známa ako Amazing Grace. V dvoch jazykoch (ukrajinsky a slovensky) zazneli modlitby aj text z evanjelia Jánovho 20. kapitoly o stretnutí vzkrieseného Pána Ježiša s Máriou Magdalénou. Uvedomili sme si, že svet sa zmenil. Tak ako ukrižovaním a vzkriesením Pána Ježíša sa svet zmenil, tak rovnako to prežívame v dnešnej dobe. Od 24. februára sa aj náš svet stal iným. Už nikdy nebude ako predtým. Stratili sme istoty v bezpečný život. Vieru v ľudské dobro. Naša viera musí nájsť nový smer. No napriek všetkému je tu Pán Ježiš, ktorý k nám prichádza a oslovuje nás naším menom. Pozná nás a neopúšťa. On je naša istota do budúcnosti. Jeho Láska sa nikdy nezmení!

Spoločenstvo sme zakončili príhovornými modlitbami a piesňou „Smieť žiť pre Krista“.

V závere sme ešte Marike Géciovej odovzdali „Krištáľový kríž“, ako poďakovanie od generálneho duchovného Ekumenickej pastoračnej služby, Viktora Saba, za jej službu na hranici.