Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. máj 2024, piatok
 

Technologické možnosti

Centrum polygrafických služieb MV SR zabezpečuje pre potreby Ministerstva vnútra SR polygrafické služby od grafického návrhu, sadzby a zalomenia, spracovania obrázkov, elektronickej i klasickej montáže až po tlač, knihárske a dokončovacie spracovanie, expedíciu a dodanie odberateľovi.

Oblasť tlače je prezentovaná maloformátovými a veľkoformátovými hárkovými tlačovými jednofarebnými ofsetovými tlačovými strojmi ROMAYOR R-314, DOMINANT 714. Farebná tlač a tlač dokladov a tlačovín s ochrannými prvkami sa realizuje v prevažnej miere na dvojfarebnom tlačovom hárkovom stroji HEIDELBERG GTO 52, vybavenom špeciálnym prídavným zariadením na dokončovacie spracovanie. Súčasťou technologického vybavenia tlačiarne sú aj zariadenia na jednofarebnú i viacfarebnú digitálnu tlač RISOGRAPH RP 3700 a XEROX WC M 24, ktoré sa využívajú najmä v oblasti nízkonákladovej tlače, a to najmä z ekonomických dôvodov. 

Disponujeme aj kníhtlačovým strojom GRAFOPRESS s prídavným zariadením na ražbu hologramov a fólií, ktorý sa využíva najmä pri výrobe rôznych formulárov, ako aj dokladov a ďalších tlačovín.

V oblasti knihárskeho a dokončovacieho spracovania sa využívajú zariadenia na orezávanie, skladanie, perforovanie a ryhovanie na zhotovenie väzby V1, V2, V8 a i., laminovanie, ako aj zariadenia na kontrolu počtu výtlačkov pred ich expedíciou a i.

Vzhľadom na charakter špecializovanej výroby dokladov a tlačovín s ochrannými prvkami máme vybudovaný systém fyzickej a objektovej bezpečnosti vrátane režimových a prevádzkových opatrení na zabezpečenie tejto výroby (personálna bezpečnosť, odborná pripravenosť zamestnancov, kontrola a ochrana používaných materiálov vo všetkých technologických operáciách až po finalizáciu výroby a expedíciu).