Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. máj 2024, štvrtok
 

Protikorupčné desatoro

Informačná kampaň MV SR "Protikorupčné desatoro"

Kampaň s názvom Protikorupčné desatoro - desať princípov v boji proti korupcii sa rozbehla pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti korupcii (9. december) na 72 okresných úradoch na celom Slovensku. Predstavenie kampane sa uskutočnilo v utorok 7. decembra 2021 v Klientskom centre v Bratislave.

Kampaň je vyústením predchádzajúcich preventívnych aktivít rezortu vnútra SR vo vzťahu k zamestnancom a informuje o desiatich základných princípoch, ktorých dodržiavanie prispeje k protikorupčnému prostrediu.

Protikorupčné desatoro tvorí zodpovednosť, zákonnosť, etickosť, profesionálnosť, dôslednosť, otvorenosť, transparentnosť, nepodplatiteľnosť, nestrannosť, poctivosť. Cieľom kampane je predstaviť spomínaných desať kľúčových protikorupčných princípov, ktorých rešpektovaním a dodržiavaním máme možnosť posilniť dôveru v právny štát, chrániť každého zodpovedného zamestnanca a klienta MV SR a zároveň informovať zamestnancov a klientov (občanov):

  • o postupoch, ako ohlasovať protispoločenskú činnosť, ako aj
  • o možnostiach ochrany oznamovateľov.

Kampaň bola spustená s odbornou podporou Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti Úradu inšpekčnej služby na pracoviskách s najväčšou návštevnosťou - 72 okresných úradoch v SR. Zameraná je na zamestnancov a klientov MV SR.

Zamestnanec MV SR môže korupciu nahlasovať na Úrad inšpekčnej služby. Občania môžu korupciu nahlásiť na štyroch pracoviskách NAKA v rámci SR a na číslo 158. Každý klient/občan sa môže v tejto veci tiež poradiť na informačných kanceláriách pre obete trestných činov.

 
 
 
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]

Minister

Fotogalérie