Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. júl 2024, streda
 

Letný biblický tábor ÚEPS MV SR

Žiar, Žiarska dolina, 23. 07. 2020

09. Stretnutie pri večernej téme

Úrad EPS MV SR pripravil v dňoch 5. až 11. júla 2020 v Žiarskej doline v hoteli Kožiar pre deti zamestnancov MV SR a príslužníkov PZ a HaZZ letný biblický tábor.

Téma tábora bola: "CEZ PREKÁŽKY". Na základe príbehov ľudí z Biblie sme sledovali ako zápasili s mnohými životnými prekážkami a či im dodávalo silu v neraz v ich neľahkej životnej situácii. Priblížili sme si životný príbeh Jóba, Jonáša, Jeremiáša, Petra a Pavla. Takždá z týchto biblických postáv si prešla rozličnými životnými problémami, stratou najbližších a všetkého majetku, nezdravým pocitom samospravodlivosti, zápasmi s nedôverou a nepochopením, zradou a zlyhaním, ako aj mnohým prenasledovaním.

Pre deti bol pripravený bohatý športový aj kultúrny program. Vystúpali sme na Žiarsku chatu a navštivili Symbolický cintorýn - pietne miesto pre obete Západných Tatier. S niektorými  sme pokračovali až do Žiarskeho sedla, sledovali sme ako cez prekážky skáče majster sveta v cykloriale Ján Kočiš, ktorý nám porozprával o svojom životnom príbehu a mnohých, rozličných prekážkach, ktoré musel zdolať, aby sa stal majstrom sveta, mali sme možnosť porozprávať sa a vidieť ako prekážky zdolávajú vodní slaromári, Michal Martikán, Elena Kaliská, Alexander Slafkovský. Navštívili sme artikulárny kostol vo Svätom Kríži a mnohé ďalšie kultúrne pamiatky Liptova a Oravy. Oboznámili sme sa s činnosťou Horskej záchrannej služby ako aj profesinánych hasičov.

Cieľom tábora bolo ukázať deťom, že v aj keď sa živote neraz objavujú situácie, ktoré považujeme za prekážku a nám život sťažujú, tak aj s takýmito životnými udalosťami treba zápasiť a v tomto životnom boji je možné obstáť i zvíťaziť a to aj vďaka dôvere v Pána Boha.

S účastníkmi a vedúcimi tábora jeden večer pobudol aj generálny duchovný Ústredia ekumenickej pastoračnej služby plk. Mgr. Viktor Sabo. Za jeho návštevu a povzdudenie v službe mu ďakujeme.

Ďakujeme aj všetkým rodičom, že nám na pár dní zverili svoje poklady v dôvere, že budú  mať príjemný a zmysluplne prežitý prázdninový čas, čo dúfame sa aj naplnilo.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia a nielen účastníkom tábora želáme vydarený nový školský rok.

Duchovní EPS MV SR