Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. jún 2024, pondelok
 

Študenti Akadémie PZ navštívili Múzeum Lutherovej reformácie na Slovensku

Bratislava, 20. 02. 2024

06. Spoločná fotografia

Pre študentov Akadémie Policajného zboru v Bratislave bol v pondelok popoludní 19.2.2024 pripravený kultúrno-historicko-poznávací výlet do Centra histórie ECAV (Evanjelickej cirkvi Augsburského vyznania na Slovensku). Tento program pripavil pre študentov Úrad ekumenickej pastoračnej služby MV SR na APZ v Bratislave.

Ide o priestorovo malé múzeum, ale históriou a výstavnými exponátmi bohaté múzeum, ktoré sa venuje Lutherovej reformácii na Slovensku a mapuje historický priebeh reformačných myšlienok od 16. storočia na území dnešného Slovenska. Pozvanie na toto poznávacie popoludnie prijali študenti APZ denného bakalárskeho a magisterského študijného programu Bezpečnostnoprávne služby vo verejnej správe. S policajným duchovným Úradu EPS MV SR na APZ - evanjelickým farárom kpt. Mgr. Milanom Bartkom sa spoločne vybrali do Centra histórie ECAV - Múzea Lutherovej reformácie na Slovensku. Celá skupina sa stretla pred hlavným vchodom Akadémie PZ a všetci spolu prišli až do Starého mesta, kde medzi historickými uličkami a budovami našli Múzeum Lutherovej reformácie na Slovensku na Palárikovej 20.

V Centre histórie ECAV ich privítal a sprevádzal vedúci múzea Mgr. Martin "Miti" Kováč. Prehliadka múzea bola interaktívna, pútavá a zábavná s veľkou dávkou súťaživosti. Vyžadovala si spoluprácu a aktivitu každého účastníka exkurzie o čo sa postaral hravou a pútavou formou sprievodca Martin Kováč. Na úvod všetci dostali pracovný list, ktorý počas prezentácie museli vypĺňať, a tak správnymi odpoveďami a aktivitou získavali plusové body. Interaktívnymi exponátmi a zábavnou a náučnou formou si prezreli všetky miestnosti múzea. Na záver bolo vyhodnotenie bodov počas prehliadky a ocenenie prvých troch priečok. Výhercovia dostali aj publikácie od samotného autora a vedúceho Centra histórie ECAV - Martina Kováča. Úplne na záver sa ešte zapísali a podpísali do návštevnej knihy a potom sa vrátili z centra mesta do Rače.

Prehliadka múzea je dostupná aj cez 3D vizualizáciu, ktorú si môžete pozrieť tu.