Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. jún 2024, pondelok
 

Študenti Akadémie PZ v Bratislave na Skalnatej a Čertovom kopci

09. 03. 2024

06. Spoločná fotografia na Skalnatej

Úrad ekumenickej pastoračnej služby MV SR na APZ zorganizoval v sobotu 9.3.2024 spolu s Club Diplomatique Touristique na EUBA výstup na Skalnatú a Čertov kopec pre študentov a zamestnancov Akadémie PZ v Bratislave. 

V sobotné ráno sa zišlo celkovo 12 ľudí z oboch škôl. Jedna skupina sa strela pred Akadémiou PZ a ďalší prišli z centra Bratislavy a postupne sa popridávali cestou autobusom až na konečnú zastávku do Modry, Zochovej chaty.

Na začiatku putovania sa všetci predstavili a urobilo sa úvodné zoznamovacie kolečko. Policajný duchovný Milan Bartko to potom ukončil pôstným zamyslením a modlitbou pred celodenným putovaním. Počas cesty sa zastavili aj na lúke Čermák, kde si krátko zaspievali zopár známych piesní s ukulele a gitarou a pokračovalo sa ďalej až do cieľa. 

Počasie bolo počas celého dňa zamračené a pod mrakom, ale aj to malo svoje čaro a svoju atmosféru lesa. Nakoniec skupina dorazila na Skalnatú, kde sa každý podpísal do pamätnej knihy a pokračovalo sa ďalej na Čertov kopec. Pod Čertovým kopcom sa obrátili a vrátili sa tou istou cestou späť. 

Pri autobusovej zastávke na Zochovej chate bol pre skupinku turistov objednaný a rezervovaný stôl vo Furmanskej krčme, kde sa najedli, zaspievali piesne s gitarou a ukulele a pri rozhovoroch naplánovali ďalšie aktivity a výlety do bližšej či vzdialenejšej budúcnosti.

Nakoniec sa skoro všetci dostali autobusom späť priamym spojom do Bratislavy a niektorí svojimi autami do svojich domovov.