Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. august 2020, utorok
 

Preventívna beseda pre petržalských seniorov

30. 11. 2018

Dňa 29. 11. 2018 sa v bratislavskej Mestskej časti Petržalka uskutočnila beseda pre našich starších občanov na tému Týraní seniori. Podujatie sa konalo pod taktovkou odboru prevencie kriminality kancelárie ministerky vnútra SR v rámci Národného projektu „Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete“.

Stretnutie prebiehalo v Kultúrnom zariadení CIK CAK Centrum a jeho cieľom bolo zoznámiť seniorov s informáciami, ako sa brániť proti nekalým praktikám a čo treba robiť, aby sa nestali ľahkou obeťou podvodníkov. Lektorom podujatia bol riaditeľ odboru Jozef Halcin, ktorý prítomným vo svojej prezentácii predstavil rôzne spôsoby podvádzania, porozprával im o skutočných príbehoch a premietol fingované video zo série príbehov http://desatoro.sk/.

jj

Seniorom sa tiež prihovorila ako hosť štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR Monika Jankovská, ktorá sa intenzívne venuje ich problémom. Na besede sa zišli desiatky ľudí, ktorí si vypočuli plnohodnotné informácie a zároveň sa zapojili do živej diskusie. Pomoc pre túto cieľovú skupinu je nevyhnutnosťou – pre ich osobitnú zraniteľnosť, osamelosť, dôverčivosť a tiež preto, že sú často odkázaní na starostlivosť niekoho iného.