Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 8. august 2020, sobota
 

Vzácna návšteva na seniorskej besede v Dúbravke

12. 06. 2019

V bratislavskej Mestskej časti Dúbravka sa dňa 11. 6. 2019 konala výnimočná beseda pre seniorov. Výnimočná z toho dôvodu, že ju svojou prítomnosťou poctila ministerka vnútra SR Denisa Saková, ktorá sa s prítomnými rozprávala o v súčasnosti vysoko aktuálnej téme – podvody páchané na senioroch.

Besedu zorganizovali pracovníci Kontaktného bodu Bratislava v spolupráci so samosprávou Mestskej časti DúbravkaJednotou dôchodcov Slovenska. Kontaktné body boli ako Informačné kancelárie pre obete trestných činov zriadené v rámci Národného projektu „Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete“ v každom krajskom meste na Slovensku. Projekt realizuje odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR.

:)

Aj napriek horúcemu počasiu sa na podujatie dostavila viac než stovka ľudí. Obsahovo ho zabezpečil riaditeľ odboru prevencie kriminality Jozef Halcin, ktorý seniorov upozornil na najčastejšie legendy, ktoré podvodníci používajú pri páchaní trestnej činnosti na ich cieľovej skupine.

:)

Spolu s ministerkou sa na besede zúčastnili aj starosta Dúbravky Martin Zaťovič a jeho zástupca Ľuboš Krajčír. Zhovorčiví a dobre naladení dôchodcovia si pre vzácnych hostí pripravili folklórne aj hudobné vystúpenie a celkovo prednášku hodnotili pozitívne.

:)