Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. september 2023, sobota
 

Akadémia PZ pripravuje odborníkov už 25 rokov

06. 10. 2017

apz-25rokov-oktober2017 (5)

Bezpečnosť Slovenska je obrovským príspevkom Policajného zboru (PZ) a absolventov Akadémie PZ, ktorí do zboru nastupujú. Pri príležitosti 25. výročia vzniku školy to vo štvrtok 5. októbra 2017 v slávnostnom príhovore uviedol premiér Robert Fico.


My si asi málo uvedomujeme na Slovensku, že sme bezpečná krajina. A to je obrovský príspevok Policajného zboru a absolventov tejto akadémie, ktorí potom nastupujú do Policajného zboru ako takého. Ak porovnáme štatistiky kriminality zo začiatku 90-tych rokov s kriminalitou teraz, môžeme naozaj skonštatovať, že sme urobili obrovské pokroky a za toto treba polícii poďakovať," povedal Róbert Fico.

 Predseda vlády SR Róbert Fico počas príhovoru

Skonštatoval, že ho teší záujem o štúdium na škole. Akadémiu PZ požiadal, aby sa osobitne zamerala na dve oblasti. „Prvá téma je hrozba terorizmu. To, že nás zatiaľ terorizmus obišiel, neznamená, že sa to nemôže v budúcnosti stať. Veľmi by som privítal, keby Akadémia Policajného zboru venovala špeciálnu pozornosť boju proti terorizmu, pretože to nie je iba o silovej stránke, to je otázka získavania informácií, práce s inými nástrojmi a v tomto by Akadémia PZ mohla výrazne posunúť veci dopredu," povedal premiér.

Príhovorky rektorky akadémie Lucie Kurilovskej

Rovnako požiadal predstaviteľov akadémie, aby venovali pozornosť vnímaniu korupcie a netransparentného správania, lebo vnímanie týchto dvoch javov je podľa neho na Slovensku veľmi silné. „A sú to predovšetkým represívne zložky, ktoré musia na to reagovať," doplnil Róbert Fico.

Rektorka Lucia Kurilovská s vedením Prezídia PZ

Podľa rektorky Akadémie PZ Lucie Kurilovskej má škola skvelých študentov. „Veľmi sa z toho teším," zdôraznila. Vo svojom príhovore poďakovala pedagogickým pracovníkom, zamestnancom a študentom za vzornú reprezentáciu školy.

Slávnostné zhromaždenie

Akadémia Policajného zboru v Bratislave je štátna vysoká škola  univerzitného typu, ktorá svoju činnosť začala 1. októbra 1992 ako policajná vysoká škola. Jej hlavným poslaním je zabezpečovanie prípravy vysokoškolsky vzdelaných príslušníkov Policajného zboru a ďalších bezpečnostných zložiek, ale aj občianskej mládeže, ktorá sa pripravuje na svoje budúce povolanie.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz