Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. apríl 2024, nedeľa
 

Aktuálny ročník medzinárodnej konferencie UČITEĽ NIE JE GOOGLE4 aj o integrácii detských utečencov

20. 02. 2017

ucitelia-ilustr

Integrácia  detí  utečencov na Slovensku bude jednou z tém  medzinárodnej odbornej konferencie pre pedagógov, ktorá sa bude konať 15. - 16. júna 2017 v Senci. Takmer 500 učiteľov a riaditeľov materských, základných, stredných a základných umeleckých škôl sa okrem iného oboznámi aj  so skúsenosťami z praxe našich odborníkov na migračnú politiku a integráciu utečencov na Slovensku.

Zámerom účasti zástupcov Migračného úradu MV SR je tiež pomôcť rozšíriť obzory v tejto oblasti a informačne posilniť pedagógov  na tému utečencov a iných cudzincov žijúcich na Slovensku a integrácie detí utečencov v našej krajine.

O konferencii Učiteľ nie je Google 4

Obsahom prednášok a diskusií počas dvoch dní budú okrem iných tiež témy:

  • Kto sú utečenci, čím sa líšia od Slovákov a iných cudzincov -rozdiel medzi dobrovoľnou  a nedobrovoľnou migráciou, odkiaľ prichádzajú, čo počas nelegálnej cesty do EU zažívajú.
  • Praktické  skúsenosti a dôležité definície  - vysvetlenie rozdielov medzi  integráciou a asimiláciou, téma aké  dôležité je  pracovať aj so slovenskými  deťmi, ktoré majú v kolektíve  dieťa-cudzinca.  Čo môže spôsobiť  neznalosť jazyka, čo je kultúrny šok a podobne.

Účasť na jednom z predchádzajúcich ročníkov konferencie

Šiesty ročník konferencie organizuje spoločnosť Dr. Josef Raabe Slovensko, s.r.o. v spolupráci s Trnavskou univerzitou v Trnave a Veľvyslanectvom Írska.  

Zúčastnia na nej renomovaní slovenskí lektori, zástupcovia Migračného úradu MV SR, spíkri z Írska, Českej republiky, Nemecka, Švajčiarska, Indonézie. Tematickými piliermi konferencie sú oblasti: kultúra, spoločnosť, náboženstvo a vzdelávanie, vzdelávanie 5.0., rovnosť a nerovnosť šancí vo vzdelávaní.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz