Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. júl 2024, utorok
 

Bulharsko-tureckú hranicu pomôže strážiť 25 slovenských policajtov

10. 10. 2016

161010_Kalinak_Rozlucka_Policajti_Bulharsko-ilustr

Slovenská republika vyslala 25 policajtov do Bulharska na ochranu jeho hraníc s Tureckom. Ide o ďalší príspevok Slovenska k riešeniu migračnej krízy. Príslušníci PZ budú na hranici slúžiť minimálne jeden mesiac, potom ich vystriedajú ďalší kolegovia. Ide o prvú misiu slovenských policajtov v zahraničí v rámci Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže.

Po oficiálnej rozlúčke so strážcami zákona v pondelok 10. októbra 2016  Bratislave o tom informoval minister vnútra Robert Kaliňák: "Sme veľmi radi, že môžeme do tejto misie prispieť takýmto významným číslom, pretože celkovo má misia niečo málo cez 200 policajtov Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže, z toho 25 je zo Slovenska." 

Rozlúčka s policajtmi odchádzajúcimi do Bulharska - zľava viceprezident PZ ĽUbomír Ábel a minister Robert Kaliňák

Ako ďalej uviedol, Slovensko v minulom roku vyslalo viac ako 300 policajtov do zahraničných misií, a to do Macedónska, Maďarska a Slovinska. "Tento rok pribudne práve dnes Bulharsko a ešte misia do Srbska a opätovne do Macedónska. Máme najväčší príspevok policajtov v rámci EÚ na ochranu vonkajšej hranice a myslíme si, že tak to má byť," doplnil minister.

Policajti odchádzajúci chrániť bulharsko-turecké hranice

Vysvetlil, že po ustálení istej migračnej vlny medzi Tureckom, Gréckom a následne Macedónskom sa tlak migrantov zvýšil práve v Bulharsku, a preto Európska pohraničná a pobrežná stráž reaguje práve na tomto mieste.

Rozlúčka s policajtami odchádzajúcimi chránť bulharsko-turecké hranice

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz